Slovensko društvo za akustiko je neprofitna strokovna organizacija, katere osnovni namen je pomoč slovenskim inženirjem, da bodo lahko v vse strožjih zahtevah po zmanjševanju hrupa in po čim tišjih izdelkih uspešno konkurirali na zahtevnih tujih trgih.

Danes ima društvo več kot 60 individualnih in kolektivnih članov, ki delujejo na različnih področjih akustike, kot so: tehnična, arhitekturna, gradbena, podvodna, elektro, glasbena, psihofiziološka (medicinska), bioakustika, okoljevarstvena in druge smeri akustike.

Društvo skrbi za močno povezavo med industrijo in univerzo v Sloveniji in na tujem. Slovensko društvo za akustiko je član več tujih in domačih združenj … preberi več.

Gradivo – Strokovni posvet o hrupu obratovalne opreme in možnih vplivih na okolje

19. 12. 2022

Na voljo so predstavitve posveta, ki je potekal 19. septembra 2022. Pridobite jih lahko na tej povezavi.

Na osnovi živahne diskusije je SDA pripravilo povzetek in ugotovitve posveta, ki so v obliki konkretnih predlogov za izboljšanje stanja na področju hrupa obratovalne opreme dostopni na tej povezavi.

Strokovni posvet o hrupu obratovalne opreme in možnih vplivih na okolje – 19. 9. 2022

7. 9. 2022

Vabljeni na strokovni posvet o hrupu obratovalne opreme in možnih vplivih na okolje, ki ga organizira Slovensko društvo za akustiko (SDA) ob sodelovanju Fakultete za gradbeništvo in geodezijo, Univerza v Ljubljani. Posvet bo 19. 9. 2022, s pričetkom ob 9:00 h, Hajdrihova ulica 28, Ljubljana, predavalnica H-10, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Univerza v Ljubljani.

Program:

Doc. dr. Mateja Dovjak, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Univerza v Ljubljani
   Uvodni nagovor in povezovanje

Prof. dr. Holeček Nikola, Fakulteta za varstvo okolja, Velenje in FKKT, Univerza v Ljubljani
   Zvočna emisija toplotnih črpalk zrak-voda in posledično pričakovane medsosedske napetosti

Kvasič Tone, Direktorat za okolje, Ministrstvo za okolje in prostor
   Obratovanje toplotnih črpalk – Normativna ureditev na področju hrupa v okolju

Saša Galonja, Sektor za sistem prostora in graditve, Direktorat za prostor, graditev in stanovanja, Ministrstvo za okolje in prostor
   Obratovalna oprema – pravna ureditev hrupa v stavbah

Dr. Sonja Jeram, NIJZ Nacionalni inštitut za javno zdravje
   Vpliv hrupa na zdravje in počutje ljudi: Posebnosti v primeru hrupa obratovalne opreme

– Odmor za kavo

Peter Dolenc– IMS MERILNI SISTEMI d.o.o., Ljubljana
   Meritev in analiza hrupa toplotne črpalke: primer iz prakse

– Diskusija

Z namenom organizacije in zasedenosti predavalnice vas vljudno prosimo, če nam udeležbo potrdite na mail mdovjak@fgg.uni-lj.si do 15. 9. 2022.

DOGODKI NA PODROČJU AKUSTIKE V 2022

01. 02. 2022

Preverite, kateri dogodki na področju akustike se bodo odvili v 2020:

VČLANI SE!

Postani član Slovenskega društva za akustiko.